وبلاگ

ماهی تنوری غذایی فوق العاده لذیذ

ماهی تنوری غذایی فوق العاده لذیذ

تنورگازی های ۹۰کالا در انواع مختلفی تولید می شوند و کاربرد های زیادی دارند. همچنین دارای امکانات کامل نیز هسنتد که با آنها می توانید انواع غذاها و نان و شیرینی جات و.. را به راحتی در منزل خود بپزید.

طرز پخت ماهی تنوری خونگی

ماهی تنوری غذایی فوق العاده لذیذ

ماهی تنوری غذایی فوق العاده لذیذ

  • مواد لازم:

ماهی قزل آلا ۴۰۰ تا ۵۰۰گرم بدون تبغ ، سس مایونز ۱قاشق غذاخوری ، فلفل سیاه نصف قاش چایخوری ، آبلیمو تازه ۲ قاشق غذاخوری ، نمک و زردچوبه از هر کدام ۱ قاشق چایخوری ، پودر سیر ۱ قاشق چایخوری ، سرکه سفید ۱قاشق غذاخوری.

  • طرز تهیه ماهی تنوری:

ابتدا در ظرفی مناسب مقداری سس مایونز را ریخته و بعد زردچوبه و پودر سیر و فلفل سیاه به آن اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم. بعد سرکه سفید را به مخلوط اضافه کرده و هم می زنیم تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند. بعد لیمو ترش را از وسط برش زده و آب آن را گرفته و به مواد سس اضافه کرده و هم می زنیم تا خوب باهم مخلوط شوند.

سپس ماهی قزل آلا را تمیز کرده شکم آن را برش داده تمیز شیته و تیغ های آن را جدا می کنیم. سپس ماهی را در ظرفی قرار داده مواد سس را روی قسمت گوشتی ماهی ریخته و پخش می کنیم تا همه قسمت ها کاملا با سس پوشانده شوند و بعد روی سس مقداری نمک پاشیده و سپس ماهی طعم دار شده را در یخچال قرار می دهیم تا به مدت ۲تا ۴ساعت استراحت بماند تا طعم دار شود.

بعد کف سینی تنورگازی ۹۰کالا را با روغن مایع چرب کرده و ماهی را از سمت پوست داخل سینی تنور قرار می دهیم و بعد سینی را داخل تنورگازی ۹۰کالا که از ۱۵ دقیقه قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کرده بودیم قرار داده و اجازه می دهیم به مدت ۳۵ الی ۴۵ دقیقه که بستگی به ضخامت ماهی دارد داخل تنورگازی پخته و روی آن کمی طلایی رنگ شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *