وبلاگ

شیرینی مربایی خانگی برای عید

تنورگازی فول استیل

شیرینی مربایی خانگی برای عید

از تنورگازی های ۹۰کالا که برای انواع پخت و پز کاربرد دارند در خانه و آشپزخانه و ویلا نیز استفاده کنید. و انواع غذاها و نان و شیرینی جات خونگی بپزید.

پخت شیرینی مربایی خانگی

شیرینی مربایی خانگی برای عید

شیرینی مربایی خانگی برای عید

  • مواد لازم شیرینی مربایی:

آرد قنادی ۲/۵ پیمانه  جوش شیرینی ۱/۴ قاشق چایخوری  نمک ۱/۴ قاشق چایخوری  تخم مرغ ۱عدد  شکر دانه ریز ۳/۴ پیمانه  کره نرم شه ۱پیمانه  وانیل شکری ۱/۴ قاشق چایخوری  مربای زردآلو پوره شدده ۱/۳ پیمانه.

  • طرز تهیه شیرینی مربایی:

ابتدا آرد  جوش شیرینی  نمک را مخلوط کرده و دوبار الک نی کنیم. شکر و کره را در ظرفی ریخته و با همزن برقی خوب مخلوط می کنیم تا ترکیب نرم و لطیف بدست آید. سپس تخم مرغ و وانیل را به آن اضافه و حدود ۲دقیقه با همزن برقی هم می زنیم تا حجم تخم مرغ ها دوبرابر شود. مخلوط آرد را به تدریج به مخلوط اضافه کره اضافه کرده و با نوک انگشتان ورز می دهیم تا خمیری کاملا یکدست حاصل شود.

خمیر را داخل کاسه نایلونی گذاشته و برای ۱ساعت در یخچال استراحت قرار می دهیم بعد از گذشت ۱ساعت خمیر را از یخچال خارج کرده با یک قاشق سوپ خوری کمی از خمیر برداشته و با دست آن را گرد کرده و فرم می دهیم و با نوک انگشت وسط خمیر را کمی گود می کنیم. سینی تنورگازی ۹۰کالا را کاغذروغنی انداخته و خمیر های آماده شده را روی آن قرار می دهیم. قسمت گود شده شیرینی ها را با پوره مربای زردآلو پر کرده هر سینی را ۱۵ الی ۱۸ دقیقه داخل تنورگازی از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا بپزد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *