وبلاگ

شیرینی سیب و دارچین

شیرینی سیب و دارچین

تنورگازی ۹۰کالا بهترین وسیله برای پخت انواع نان های سنتی و محلی ، انواع کیک و شیرینی جات و انواع غذا های تنوری و… میباشد.

 پخت شیرینی سیب و دارچین

  • مواد لازم:

سیب ۴عدد ، آرد ۶پیمانه ، دارچین ۱قاشق چایخوری ، ماست ۴قاشق غذاخوری ، تخم مرغ ۲عدد ، شکر ۵قاشق غذاخوری ، پودرقند ۱پیمانه ، وانیل ۱قاشق چایخوری ، هل ۱قاشق چایخوری ، کره ۵۰۰گرم.

  • آماده کردن مواد اولیه:

کره و تخم مرغ را از یخچال خارج کرده و ۳۰ دقیقه  در دمای محیط قرار می دهیم. سیب را پوست کنده و با سایز درشت رنده می کنیم. زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کرده و زرده را در ظرفی ریخته و برای تهیه شیرینی سیب و دارچین کنار می کذاریم.

  • تهیه مواد میانی شیرینی:

سیب را در کاسه ای میریزیم و پودر هل و دارچین را به آن اضافه و هم می زنیم و کنار می گذاریم.

  • طرز تهیه شیرینی:

زرده تخم مرغ را در کاسه ای ریخته و با همزن هم می زنیم. وانیل را اضافه کرده و هم هم می زنیم. پودرقند را روی مواد الک کرده با همزن هم میزنیم تا یکدست شود. آرد را کم کم روی مواد می ریزیم و خوب ترکیب می کنیم تا خمیر لطیف و نرمی حاصل شود. در این مرحله از ریختن آرد خودداری می کنیم و با نوک انگشت خمیر را ورز می دهیم تا نرم و یکدست شود. ظرفی را چرب کرده و خمیر را در آن قرار می دهیم و سلفون می کشیم تا خمیر استراحت کند. تنورگازی ۹۰کالا با شعله های کم روشن می کنیم تا گرم و آماده شود. به اندازه گردو از خمیر بر می داریم و بعد از چند لحظه ورز دادن در دست وسط خمیر را فشار می دهیم تا گودی ایجاد شود. با قاشق مقداری از مواد میانی در گودی گذاشته و از اطراف خمیر را روی مواد میانی می کشیم. سینی تنورگازی را کمی چرب کرده و شیرینی ها را در سینی می چینیم و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه درون تنورگازی قرار می دهیم. بعد از اینکه پخت و طلایی شد از تنورگازی خارج می کنیم وقتی سرد شد از سینی برمی داریم و کمی پودر قند را روی آن الک می کنیم.

شیرینی سیب و دارچین

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *