وبلاگ

دستور پخت کلوچه کنجدی

فرگازی استیل طلایی فول امکانات کد408

دستور پخت کلوچه کنجدی

با تنورگازی ۹۰کالا پخت نان روی ساج (صفحه چدنی) و انواع کیک شیرینی جات ، کلوچه ، پیتزا  مرغ و ماهی و خیلی از غذاهای دیگر با کیفیتی مناسب و طعمی لذیذ تر ممکن می گردد.

 پخت کلوچه کنجدی

دستور پخت کلوچه کنجدی

  • مواد لازم:

آرد قنادی ۲و ۲/۴ پیمانه ، نشاسته ذرت ۱/۴پیمانه ، تخم مرغ ۲عدد ، ماست شیرین ۳قاشق غذاخوری ، روغن مایع ۳/۴ پیمانه ، وانیل ۱/۴ قاشق چایخوری ، کنجد ۱پیمانه ، پودرقند ۱پیمانه ، نمک ۱/۴قاشق چایخوری ، پودر هل ۱/۲ قاشق چایخوری ، بکینگ پودر ۱قاشق غذاخوری.

  • طرز تهیه کلوچه تنوری:

ابتدا تخم مرغ ها را به همراه پودرقند و وانیل در کاسه ای مناسب می ریزیم و به مدت ۵دقیقه با همزن برقی هم میزنیم تا حجمش زیاد شود. در اداماه روغن را اضافه و هم می زنیم تا با دیگر مواد مخلوط شود.

در ظرفی جداگانه ماست را با بکینگ پودر مخلوط می کنیم و چند دقیقه کنار می گذاریم تا پف کند و حجمش زیاد شود. سپس آن را به حاوی کاسه تخم مرغ اضافه و مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد یکدست شود. در این مرحله آرد را با هل مخلوط می کنیم و یک مرتبه الک می کنیم.

حالا آرد را به مواد اضافه کرده و مخلوط می کنیم. در پایان مایه کلوچه باید غلظتی شبیه به ماست چکیده داشته باشد. ۲۰ دقیقه داخل تنورگازی قرار می دهیم تا بپزد. پس از اینکه روی کلوچه ها طلایی شد سینی را از تنورگازی خارج و در دمای محیط قرار می دهیم. اگر بخواهیم کلوچه ها را در ظرفی به غیر از سینی تنورگازی بپزید می توانید ظرف مورد نظر را روی صفحه (ساج چدنی) تنورگازی قرار دهیم . در غیر این صورت صفحه چدنی را برداشته و سینی تنورگازی را در جای خود قرار داده و کلوچه ها را می پزیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *