وبلاگ

کیک گردویی مخصوص با تنورگازی

کیک گردویی مخصوص با تنورگازی

تنورگازی های ۹۰کالا برای پخت انواع نان ها ، شیرینی جات ، کیک و پیتزا ، بریان کردن و… مناسب هستند و می توانید به راحتی در خانه انواع نان و غذاها و شیرینی جات و… بپزید.

 طرز پخت کیک گردویی مخصوص

کیک گردویی مخصوص با تنورگازی

کیک گردویی مخصوص با تنورگازی

  • مواد لازم:

شکر ۱پیمانه ، تخم مرغ ۳عدد ، روغ مایع ۱/۲ پیمانه ، آرد ۲پیمانه ، شیر ۱پیمانه ، بکینگ پودر ۱قاشق چایخوری ، وانیل کمی ، گردو خرد شده ۱/۲ پیمانه.

  • طرز تهیه کیک:

ابتدا همه مواد را از یخچال خارج می کنیم تا به دمای محیط برسد. سپس تنورگازی ۹۰کالا را با ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم به خوبی گرم شود. حالا تخم مرغ و شکر و وانیل را در کاسه ای مناسب ریخته و حدود ۸دقیقه با دور متوسط همزن هم می زنیم تا یکدست و حجیم شود. سپس شیر و روغن مایع را اضافه کرده و در حد اینکه با بقیه مواد مخلوط شوند هم زده سپس بکینگ پودر و آرد را که ۳بار الک کردیم در چند مرحله و کم کم اضافه کرده و هم می زنیم تا مایه کیک یکنواختی بدست آید. حالا قالب کیک را با روغن چرب کرده و کمی آرد می پاشیم و یک سوم از مایه کیک را درون قالب ریخته و به مابقی مایه کیک گردو های خرد شده را اضافه کرده و در قالب می ریزیم. حالا قالب را داخل تنورگازی ۹۰کالا که از قبل گرم کرده بودیم با دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد به مدت ۴۰ الی ۵۰ دقیقه می گذاریم تا بپزد. برای اطمینان از پخت کیک می توانیم یک خلال چوب را داخل کیک فرو برده و اگر تمیز بیرون آمد کیک ما بطور کامل پخته است.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *