وبلاگ

کیک کشمش و گردوش در بهترین تنور آپارتمانی

کیک کشمش و گردوش در بهترین تنور آپارتمانی

کیک کشمش و گردو

شما میتوانید برای پختن این کیک خوشمزه و یا هرچیز دیگری که فکرش رو بکنید از تنورگازی ۹۰کالا استفاده کنید.

پخت کیک کشمش و گردو

کیک کشمش و گردو

کیک کشمش و گردو

 

  • مواد لازم:

تخم مرغ ۳عدد  ماست ۳/۴ پیمانه  شکر ۱پیمانه  آرد ۲پیمانه  روغن مایع ۲/۳ پیمانه   گلاب ۲قاشق غذاخوری  عصاره وانیل ۱قاشق غذاخوری  بکینگ پودر ۱قاشق غذاخوری  رنده پوست پرتقال ۱قاشق چایخوری  کشمش و گردو به مقدار لازم.

  • طرز تهیه کیک کشمش و گردو:

ابتدای کار همه مواد یخچالی را خارج و در فضای آشپزخانه قرار می دهیم تا به دمای محیط برسد. حالا  تنورگازی ۹۰کالا را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کینم. در این مرحله تخم مرغ ها را به همراه وانیل درون کاسه مناسب ریخته و با دور کند همزن برقی هم می زنیم تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شوند. سپس شکر را اضافه کرده و با دور تند همزن مخلوط می کنیم زمانی که تخم مرغ ها حجیم و کشدار شد ماست را به همراه شیر  روغن مایع و گلاب و رنده پوست پرتقال به مخلوط اضافه کرده و با دور کند همزن برقی به مدت ۳۰ ثانیه در حد مخلوط شدن هم می زنیم در ادامه آرد و بکینگ پودر را درون الک ریخته و ۳مرتبه الک می کنیم و طی سه مرحله به کاسه اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم یم زنیم تا بافت مایه کیک یکدست شود.

در این مرحله قالب مورد نظر را با کاغذروغنی می پوشانیم. سپس نیمی از مایه کیک را درون قالب ریخته و روی مایه کیک مقداری کشمش گردو خرد شده می ریزیم. حالا مابقی مایه کیک را درون قالب ریخته و در ادامه روی مایه کیک به دلخواه مقداری گردو خرد شده می ریزیم سپس قالب را روی ساج چدنی تنورگازی قرار داده و اجازه می دهیم کیک به مدت ۳۵ الی ۴۰ دقیقه درون تنورگازی ۹۰کالا بماند تا کاملا پخته و طلایی شود. پس از گذشت این زمان برای اطمینان از پخت کیک با یک خلال دندان کیک را تست می کنیم. در صورتی که مایه کیک به آن نچسبید کیک کاملا پخته است. سپس قالب را ازتنورگازی خارج می کنیم و اجازه می دهیم کیک در دمای محیط بماند تا خنک شود. سپس کیک را از قالب جدا می کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *