وبلاگ

نحوه پخت کلوچه زنجبیلی در تنورگازی

نحوه پخت کلوچه زنجبیلی در تنورگازی

تنورگازی های ۹۰کالا برای پخت انواع نان ها ، شیرینی جات ، بریان کردن و … مناسب ترین گزینه هستند.

نحوه پخت کلوچه زنجبیلی در تنورگازی

نحوه پخت کلوچه زنجبیلی در تنورگازی

نحوه پخت کلوچه زنجبیلی در تنورگازی

  • مواد لازم:

آرد سفید ۳۸۰ گرم ، پودر قند ۱۳۰گرم ، بکینگ پودر ۱/۲ قاشق چایخوری ، تخم مرغ ۱عدد ، ماست ۶۰گرم ، جوش شیرین ۱/۲ قاشق چایخوری ، پودر زنجبیل ۱۵گرم ، زعفران دم کرده ۱قاشق چایخوری.

  • طرز تهیه کلوچه زنجبیلی:

ابتدا ماست و پودر قند را درون کاسه مناسب ریخته و با لیسک هم می زنیم سپس بکینگ پودر را به همراه جوش شیرین به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم حالا تخم مرغ را به همراه روغن جامد و وانیل درون کاسه جداگانه و با لیسک در حد مخلوط شدن هم می زنیم و به مواد حاوی ماست می افزاییم. در ادامه زنجبیل را به همراه زعفران دم کرده به کاسه می افزاییم. در این مرحله مواد درون کاسه را با لیسک کمی مخلوط کرده و روی کاسه را سلفون می کشیم و اجازه می دهیم خمیر به مدت ۳۰دقیقه در دمای محیط استراحت کند.

۱۵دقیقه قبل از اتمام استراحت خمیر تنورگازی ۹۰کالا را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. سپس سینی تنورگازی را با کاغذروغنی پوشانده و خمیر را بین دو کیسه فریزر گذاشته و با وردنه به به ضخامت ۳میلی متر باز می کنیم سپس روی خمیر را با چنگال خط انداخته و در ادامه خمیر را با قالب دلخواه کاتر زده و درون سینی تنور می چینیم و داخل تنورگازی قرار داده و اجازه می دهیم کلوچه ها به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون تنور بمانند تا کاملا پخته و اطراف آنها طلایی رنگ شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *