وبلاگ

شیرینی یاقوتی شیک و خوشگل

شیرینی یاقوتی شیک و خوشگل

تنورگازی های ۹۰کالا برای پخت این شیرینی خوشمزه یا هر چیزی را که بتوان با تنورگازی پخت مناسب ترین گزینه هستند.

طرز پخت شیرینی یاقوتی

شیرینی یاقوتی شیک و خوشگل

شیرینی یاقوتی شیک و خوشگل

  • مواد لازم:

آرد قنادی ۱۵۰گرم ، نشاسته ذرت ۳۰گرم ، کره ۱۲۵ گرم ، آرد برنج ۵۰گرم ، زرده تخم مرغ ۱عدد ، پودر قند ۷۰ گرم ، وانیل و نمک ۱/۲ قاشق چایخوری ، پودر زنجبیل ۱ و ۱/۲ قاشق چایخوری ، بریلو به مقدار لازم.

  • طرز تهیه شیرینی:

ابتدا کره را خارج از یخچال قرار می دهیم تا به دمای محیط رسیده و نرم شود. سپس کره را به همراه پودر قند در ظرفی مناسب ریخته و با  دور تند همزن برقی هم می زنیم تا کاملا مخلوط شود. زرده تخم مرغ را به همراه وانیل و زنجبیل به مواد درون ظرف اضافه کرده و دوباره هم می زنیم. آرد قنادی را با نمک ترکیب کرده و الک کرده به مواد قبلی می افزاییم و دوباره با همزن هم می زنیم. نشاسته ذرت و آرد برنج را هم الک کرده و به مواد شیرینی اضافه کرده هم یم زنیم تا ترکیب شوند.

با دست خمیر را جمع کرده و در نایلون قرار می دهیم تا حدود ۱ساعت درون یخچال استراحت کند. خمیر را پهن کرده و با کمک قالب ساوارین برش می زنیم و درون سینی تنورگازی ۹۰کالا می چینیم و به مدت ۲۰ دقیقه شیرینی ها را درون تنورگازی از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا بپزد. سپس از تنورگازی خارج کرده می گذاریم تا خنک شود. سپس از سینی تنور جدا کرده و مرکز آن را با بریلو رنگی پر می کنم.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *