وبلاگ

شیرینی آردی ساده

شیرینی آردی ساده

تنورگازی ۹۰کالا کاربرد های چندمنظوره دارد. با این وسیله ی گازسوز می توان انواع نان خانگی و سنتی ، شیرینی ، کیک و پیتزا ، بریان مرغ ، کباب و… را طبخ نمود.

آموزش پخت شیرینی آردی ساده

شیرینی آردی ساده

شیرینی آردی ساده

  • مواد لازم:

آرد قنادی ۳پیمانه ، روغن جامد ۱پیمانه ، پودر قند ۲پیمانه ، بکینگ پودر ۱قاشق چایخوری ، وانیل ۱/۴ قاشق چایخوری ، آب جوش ۲قاشق غذاخوری ، شکر ۱قاشق غذاخوری ، تخم خرفه برای تزئین.

  • طرز تهیه شیرینی آردی:

روغن جامد را درون یک کاسه مناسب می ریزیم و پودرقند را درون آن الک می کنیم و این مخلوط را با دور تند همزن برقی به مدت ۱۰دقیقه هم میزنیم تا سفید و خامه ای شود. سپس وانیل را به همراه بکینگ پودر به مخلوط اضافه کرده و آرد را ۳مرتبه الک می کنیم و به تدریج به کاسه اضافه و با نوک انگشت ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست که به دست نچسبد حاصل شود. در ادامه خمیر را با نوک انگشت به مدت ۵دقیقه ورز می دهیم.

در این مرحله تنورگازی ۹۰کالا را با حرارتی ملایم روشن و شعله پخش کن را هم در جای خود قرار می دهیم تا کاملا گرم شود سپس سینی تنورگازی را کاغذ روغنی انداخته و از خمیر شیرینی به اندازه یک گردو برداشته و در دست گرد می کنیم. وقتی همه ی خمیر هارا گرد کردیم آنها را با کمی فاصله از هم درون سینی تنورگازی می چینیم. در ادامه شکر را به همراه آب جوش درون کاسه مناسب می ریزیم و مخلوط می کنیم تا کاملا حل شود سپس از این مایع به برس روی خمیر ها می مالیمو مقداری تخم خرفه می پاشیم.

حالا سینی را داخل تنورگازی گذاشته و اجازه می دهیمم شیرینی ها به مدت ۵دقیقه با حرارت پایین شعله ی پایینی تنورگازی بپزند سپس حرارت پایین را خاموش و اجازه  می دهیم به مدت ۱۰ دقیقه با حرارت شعله ی بالایی تنورگازی که بصورت ملایم روشن کرده ایم بپزند تا روی آنها ترک بخورد.

حالا سینی را از تنورگازی خارج کرده و اجازه می دهیم تا کاملا خنک شوند. سپس آنها را درون ظرف درون مورد نظرمان می چینیم.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *