وبلاگ

خوراک مرغ و سبزیجات در تنور (رژیمی)

خوراک مرغ و سبزیجات در تنور (رژیمی)

با استفاده از تنورگازی های ۹۰کالا می توانید هر چیزی را به راحتی در منزل خود بپزید. همچنین این تنورگازی ها کاربرد های زیادی دارند و از امکانات کاملی برخوردار هستند.

طرز پخت خوراک مرغ و سبزیجات

خوراک مرغ و سبزیجات در تنور (رژیمی)

خوراک مرغ و سبزیجات در تنور (رژیمی)

  • مواد لازم:

مرغ متوسط ۱عدد (۴تکه شده بدون پوست) ، روغن ۱قاشق غذاخوری ، پیاز ۲عدد ، سیب زمینی ۳عدد ، هوبج ۳عدد ، فلفل دلمه ای ۱عدد ، سیر ۸حبه ، گوجه ۳عدد ، زردچوبه ، فلفل سیاه و قرمز کمی ، زعفران پودر شده کمی ، آرد ۱قاشق مرباخوری ، ادویه کاری نصف قاشق چایخوری ، آب نصف پیمانه.

  • طرز تهیه:

ابتدا تکه های مرغ را با نمک و فلفل سیاه مزه دار می کنیم. تمام سبزیجات را به صورت گرم برش می زنیم و کمی نمک روی آنها می پاشیم. کف سینی تنورگازی ۹۰کالا را چرب می کنیم. مرغ ها را داخل آن می چینیم و روی مرغ ها سیب زمینی و هویج و بعد پیاز و سیر  گوجه و فلفل می چینیم.

سپس در یک کاسه آرد و زعفران پودر شده و ادویه ها را باهم مخلوط می کنیم و با نصف لیوان آب خوب هم می زنیم تا یکدست شود و روی داخل سینی می ریزیم. سپس مقداری فویل را روی سینی می کشیم و چند سوراخ ریز با چاقو روی فویل ایجاد می کنیم. تنورگازی ۹۰کالا را حدود ۱۵ قیقه از قبل گرم کرده و سینی خوراک را به مدت ۱ساعت با حرارت ۲۵۰ درجه سانتی گراد به مدت ۴۵ دقیقه داخل تنور قرار می دهیم تا بپزد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *